Виховна робота на кафедрі іноземних мов охоплює усі напрямки виховання молодої люди та здійснюється згідно з основними положеннями Концепції формування особистості майбутнього лікаря та провізора, яка передбачає не лише глибокі професійні знання, але й знання людської душі і серця, здатність розуміти іншу людину.

У своїй роботі педагоги виходять із того, що виховання – багатогранний і складний процес, який передбачає формування у студента єдиної системи цінностей. У вищій медичні школі ці цінності повинні включати ставлення до себе та оточуючих, ставлення до професії, суспільства, своєї країни. Метою виховної роботи у вищій медичній школі є виховання повноцінного громадянина України – носія цінностей та загальнолюдських надбань, а головне – успішного ерудованого високоморального фахівця.

Протягом усіх років існування кафедри велика увага приділялась формуванню особистості лікаря. Для обговорення поточних питань та забезпечення виховної роботи в навчальних групах кураторами регулярно проводяться виховні бесіди та круглі столи. Традиційно в останні дні березня на кафедрі іноземних мов Тернопільського національного медичного університету імені І. Горбачевського МОЗ України відзначають Тиждень іноземних мов. принципом цього заходу є залучення якомога більшої кількості студентів до творчо-пізнавальної діяльності й співпраці «студент-викладач» при вивченні іноземної мови.

Доц. Паласюк Г. Б. з 117 кураторською групою на виставі «Тарас» в Тернопільському драмтеатрі ім. Т. Г.Шевченка (березень 2020 р.)

Цьогорічний (14.02.2020) День Святого Валентина студенти першого курсу факультету іноземних студентів (135 і 136 групи) разом із куратором 135 групи доцентом Кічулою М. Я. та завідувачем кафедри іноземних мов, професором Федчишин Н. О. розпочали по-особливому. Студенти – представники Нігерії, Польщі, Індії та Туреччини – презентували особливості своєї культури, мови та традицій учням Тернопільської української гімназії імені І.Франка. Метою свята стало об`єднання народів, популяризація творчості, взаємообмін цінностями, традиціями у кожній культурі.

Студенти 135 і 136 групи разом із доцентом Кічулою М. Я., завідувачем кафедри іноземних мов, професором Федчишин Н. О. та учнями Тернопільської української гімназії імені І.Франка (лютий, 2020 р.)

Під час Тижня іноземних мов студенти мали змогу відгадувати кросворди, ребуси, загадки, вікторини, анаграми, складати пазли, які розташовані на стінах у коридорі та аудиторіях, брати участь у різноманітних заходах (Ерудит – 2019», «Відгадай пісню», «Побажання викладачам», «Конкурс на краще знання англійської (німецької) мови», «Чи знаєте Ви, студенти з яких країн навчаються у ТДМУ» і т.д.). Основна увага була зосереджена на креативних заняттях з неординарними конкурсами, вікторинами, постановками, проектами та нестандартними формами роботи, що сприяло вдосконаленню навичок й умінь професійного іншомовного монологічного та діалогічного мовлення студентів і усвідомленню студентами цінності та важливості культурного розмаїття, міжкультурного діалогу, інтеграції та підвищенню мотивації студентів до вивчення іноземних мов.

Заключні акорди Тижня іноземних мов (Березень 2019 р.)

Викладачі кафедри приділяють значну увагу адаптації студентів-іноземців до україномовного середовища, створенню сприятливого середовища для кращого порозуміння серед однолітків, формуванню у студентів почуття толерантності, регулярно залучаючи навчальні групи до участі у виховних заходах.

Студенти поводять виховний захід на тему «Основи особистої гігієни підлітка» для учнів 6-7 класів школи №18 за сприяння доц. Кічули М.Я. і доц. Саварин Т.В. (2019 р.)

Проф. Федчишин Н. О., Доц. Кічула М. Я., доц. Сокол М. О. та доц. Навольська Г. І. разом із студентами ТНМУ та ТНПУ під час заходу «Cultural Іnterconnections» (2019 р.)

Викладачі-куратори відвідують зі студентами культурно-мистецькі заходи університету та міста з метою виховання у них інтелектуально-духовних цінностей, розширення світогляду, формування всебічного гармонійного розвитоку вільної, самодостатньої особистості.

Доц. Ворона І. І. З кураторською групою під час виготовлення вареників для воїнів АТО (2019 р.)

Кафедра іноземних мов організовує для студентів цікаві екскурсії з метою формування національно свідомої, високоосвідченої, духовно розвиненої, культурної особистості, патріотів своєї Батьківщини

Екскурсія у м. Яремче (куратори: доц. Ворона І. І., доц. Єлагіна Н.І., доц. Кічула М. Я., доц. Колодницька О. Д., доц Олексій К. Б., доц. Саварин Т.В., 2019 р.)

Екскурсія у Марійський духовний центр «Зарваниця» (Теребовлянський район, Тернопільщина) (куратори доц. Паласюк Г. Б., доц. Ворона І. І. та доц. Колодницька О.Д.)

(2019 р.)

Протягом усіх років існування кафедри велика увага приділялась формуванню особистості лікаря. Для обговорення поточних питань та забезпечення виховної роботи в навчальних групах кураторами регулярно проводяться виховні бесіди та круглі столи.


На зйомках міні-відеофільму, присвяченого річниці з Дня народження Лесі Українки

(2018 р.)

Студенти кураторських груп часто беруть участь у творчих виховних заходах кафедри (2017 р.)

З метою адаптації студентів-іноземців до нового лінгвосоціокультурного середовища та гармонізації процесу опанування ними навчальних дисциплін куратори постійно проводять з ними інформативно-виховні бесіди, залучають до культурного життя університету.Професійне виховання на кафедрі забезпечується обговоренням проблем, пов’язаних із діяльністю майбутніх фахівців, під час виховних годин та в ході занять з іноземної мови.

Студенти поводять виховний захід до Всесвітнього дня імунітету у середній школі № 5 (2016 р.)

Кафедра іноземних мов стала майданчиком для патріотичних проектів, цікавих виховних заходів та доброчинних акцій. Довкола них об’єднуються викладачі разом зі студентами, які підтримують дітей-сиріт, одиноких літніх та тяжкохворих людей.

Куратори кафедри іноземних мов активно залучають студентів до волонтерської роботи (2016 р.)

Кафедра іноземних мов часто організовує для студентів цікаві екскурсії, наприклад, у м. Чернівці, Збараж, музей І. Я. Горбачевського у с. Зарубинці (2016 р.)

З метою забезпечення патріотичного виховання студенти регулярно беруть участь у патріотичних заходах університету та міста, відвідують музеї та виставки, які висвітлюють нелегку, але героїчну боротьбу українського народу за формування власної державності.

Студенти під час візиту до Тернопільського музею політичних в’язнів

(2015 р.)

З метою формування у студентів всебічно розвиненої особистості з тонким естетичним смаком та виховання у них інтелектуально-духовних цінностей викладачі-куратори регулярно відвідують зі студентами культурно-мистецькі події університету та міста, театри, кінотеатри, картинні галереї.

Студенти кураторських груп під час перегляду вистав у театрі (2014 р.)

Доцент Н. І. Єлагіна зі студентами кураторської групи перед переглядом фільму «Той, що пройшов крізь вогонь» (2014 р.)

Доцент Т. І. Горпініч зі студентами кураторської групи (2013 р.)

Студенти під час візиту до Тернопільського музею політичних в’язнів

(2012 р.)

Доцент Г. І. Кліщ зі студентами кураторської групи (2011 р.)